Επόπτης κατέρρευσε λόγω της ζέστης στο ματς Καναδάς-Περού

Ενα απρόοπτο περιστατικό σημειώθηκε κατά τ6ην διάρκεια του αγώνα Καναδάς-Περού για το Κόπα Αμέρικα, που έληξε με νίκη 1-0 των Καναδών, χάρη στο γκολ του Τζόναθαν Ντέϊβιντ στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο αγώνας διεξήχθη υπό αφόρητη ζέστη, καθώς το θερμόμετρο στο Κάνσας, έδειχνε 33 βαθμούς Κελσίου, με την αίσθηση της θερμοκρασίας να είναι 38 (!) βαθμοί, λόγω της υγρασίας. Κατά την διάρκεια των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, ο επόπτης από την Γουατεμάλα, Ουμπέρτο Πανζόζ αισθάνθηκε αδιαθεσία και έπεσε στο έδαφος, με τον Καναδό τερματοφύλακα, Μαξίμ Κρεπό να τρέχει από την εστία του στο κέντρο του γηπέδου προς βοήθεια του.

Ευτυχώς με την παρέμβαση των αρμοδίων, ο Πανζόν συνήλθε χωρίς περαιτέρω προβλήματα.