Ο Ρανταμέλ Φαλκάο «έσωσε την παρτίδα» στις καθυστερήσεις για τη Ράγιο Βαγεκάνο

Τρίτη σερί ισοπαλία για την Ράγιο Βαγεκάνο, η οποία κατάφερε στο 12ο λεπτό των καθυστερήσεων να ισοφαρίσει σε 2-2 με τον 37χρονο Ρανταμέλ Φαλκάο και να «παγώσει»  τη Μαγιόρκα, που μέχρι εκείνο το σημείο «κρατούσε» το δεύτερό της εφετινό «διπλό».

«Λυτρωτής» των γηπεδούχων ο Φαλκάο, ο οποίος πέρασε αλλαγή στο 80΄ και ανέλαβε στο 102΄ να εκτελέσει το πέναλτι, μετά από παράβαση του Γκονζάλες (χέρι).

Ο Ραΐκοβιτς απέκρουσε αρχικά το σουτ του πολύπειρου στράικερ από την άσπρη βούλα, αλλά δόθηκε επανάληψη, με τον Κολομβιανό να μη λαθεύει αυτή τη φορά και να διαμορφώνει το τελικό 2-2.

Η Ράγιο είχε ανοίξει το σκορ στο 4΄ με τον Ροβέρα, ενώ στο 44΄ ο Μουρίκι είχε ισοφαρίσει σε 1-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο 59΄ ο Σάντσες έβαλε μπροστά τη Μαγιόρκα, που άγγιξε το «διπλό», αλλά είδε τις ελπίδες της να σβήνουν στις καθυστερήσεις…