«Στραβοπάτησε» στο «Σταντ ντε Μουστουάρ» η Μονακό

«Στραβοπάτησε» στο «Σταντ ντε Μουστουάρ» η Μονακό, μετά το 2-2, με τη Λοριάν, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος. Το γκολ του Φεβρ, στις καθυστερήσεις (90+8′) κράτησε στον έναν βαθμό τους Μονεγάσκους και πλέον η πρωτοπόρος αισθάνεται τους διώκτες της να την πλησιάζουν απειλητικά. Η Λοριάν προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό με γκολ του Τόσιν. Ο Ρώσος μεσοεπιθετικός Γκολοβίν ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους το 17ο λεπτό, για να δώσει προβάδισμα στη Μονακό ο Αμερικανός Μπάλογκουν στο 69ο λεπτό. Όμως, στο 90+8΄ ο Φεβρ χάρισε τον έναν βαθμό στους γηπεδούχους… με τους παίκτες της Μονακό να είναι απαρηγόρητοι. Πλέον, η Μονακό μετρά 11 βαθμούς, ενώ η Λοριάν έχει 6 βαθμούς.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 5ης αγωνιστικής, καθώς και η βαθμολογία του γαλλικού πρωταθλήματος έχουν ως εξής:

Παρί Σεν Ζερμέν-Νις         2-3
(29΄, 87΄ Μπαπέ – 21΄, 69΄ Μοφί, 53΄ Λαμπόρντ)
Ρεν-Λιλ                     2-2
(73΄ Ασινιόν, 88΄ Σαλάχ – 32΄ Γιορό, 61΄ Ντιακιτέ)
Λανς-Μετς                   0-1