Τούχελ: «Είμαι έκπληκτος, πρέπει να βελτιωθούμε

Εκπληκτος από την απόδοση της ομάδας του, που έφερε την εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ, στην πρεμιέρα του Champions League, δήλωσε ο Τόμας Τούχελ.

«Είχαμε πολλά προβλήματα, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Είμαι έκπληκτος, γιατί είχαμε καλούς αγώνες πριν και προετοιμασθήκαμε πολύ καλά», δήλωσε ο προπονητής της Παρί Σεν Ζερμέν και πρόσθεσε: «Δεν είχαμε καθόλου ένταση στο παιχνίδι μας. Δεν ήμασταν επιθετικοί, δεν είχαμε ανάκτηση μπάλας και δεν πιέσαμε τον αντίπαλο. Ήταν λίγο περίεργο. Δεν ξέρω γιατί. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτερο για εμάς, αλλά δεν ήταν δύσκολο να παίξουμε καλύτερα από το πρώτο. Χάσαμε την συνοχή και την δομή μας στο τέλος. Μια ισοπαλία θα ήταν καλύτερη. Πρέπει να βελτιωθούμε, είναι απολύτως σαφές ότι δεν είμαστε ικανοποιημένοι με την απόδοσή μας. Αλλά τώρα δεν είναι η ώρα να είμαστε πολύ επικριτικοί. Η ατμόσφαιρα στα αποδυτήρια πριν από τον αγώνα ήταν λίγο-πολύ ήρεμη. Είχα ένα περίεργο συναίσθημα. Κανονικά, ακούμε πολύ μουσική με μεγάλη ένταση. Ομως επικατούσε πολλή ηρεμία».