SL2 (B’ όμιλος): Η Καλαμάτα με Παμλίδη 1-0 την Παναχαϊκή

Η Καλαμάτα νίκησε 1-0 την Παναχαϊκή και βρίσκεται εκ νέου σε απόσταση δύο…βημάτων από  Κηφισιά και Πανιώνιο, εξακολουθώντας αήττητη τη διαδρομή της στον Β’ όμιλο της Super League 2.
Ο Γιώργος Παμλίδης στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου (45+1′) ήταν εκείνος που δημιούργησε τις αποστάσεις στο σκορ ανάμεσα στις δύο ομάδες, όταν με δεξί σουτ μεσα από τη μεγάλη περιοχή, μετά από φάση διαρκείας, νίκησε τον Στογιάνοβιτς.
Ο 30χρονος επιθετικός σκόραρε δεύτερη σερί αγωνιστική για την ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου, μετά το γκολ του κόντρα στην ΑΕΚ Β’ (2-2).
Με κιτρινη κάρτα παρατήρησε ο διαιτητής Καπρέτσος τους, Βαλεριάνος, Μπακαγιόκο, Ουές (Καλαμάτα) και Μπαξεβάνο, Κοζορώνη, Πανάγου, Λεσάι (Παναχαική).

Tα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:

Πανιώνιος - ΑΕΚ Β’                 2-1

Κηφισιά - Ηλιούπολη                5-0

Καλαμάτα - Παναχαϊκή               1-0

Αστέρας Τρίπολης Β’ - Παναργειακός 20/10 (15:00)

Αιγάλεω - Χανιά                    20/10 (15:00)