Ανατροπή-θρίλερ της Τότεναμ στις καθυστερήσεις με την Κόβεντρι και πρόκριση στους «32» του League Cup

Η Τότεναμ μέχρι το 88ο λεπτό του εκτός έδρας αγώνα με την Κόβεντρι βρισκόταν πίσω στο σκορ και προ των πυλών ενός πολύ πρόωρου αποκλεισμού από τη συνέχεια του League Cup και από ομάδα μικρότερης κατηγορίας (Championship).

Τελικά, η ομάδα του Άνχελ Ποστέκογλου, βρήκε τα ψυχιλά αποθέματα να φέρει «τούμπα» το παιχνίδι με τα γκολ των Σπένς στο 88΄ και Τζόνσον στο 90’+2 παίρνοντας το «εισιτήριο» για τους «32» του θεσμού.

Στην επόμενη φάση θα βρεθεί και η Μπράιτον μετά το 3-2 επί της Γουλβς, που αν και βρέθηκε πίσω με 2-0 και 3-1 πάλεψε μέχρι το τέλος, αλλά δεν κατάφερε να στείλει το παιχνίδι στα πέναλτι.