Πήρε πίσω το πλεονέκτημα έδρας το Περιστέρι, ισοφάρισε και ο ΑΝΟΓ

Το Περιστέρι… πήρε πίσω… αυτό που του ανηκε, δηλαδή το πλεονέκτημα έδρας, με «διπλό», 8-6, επί του Εθνικού, στον δεύτερο μεταξύ τους αγώνα για τα play-in της Α1 υδατοσφαίρισης των ανδρών. Η ομάδα του Πειραιά είχε επικρατήσει με 5-4 στο Περιστέρι στον 1ο μεταξύ τους αγώνα την περασμένη Παρασκευή (19/4) κάνοντας το break, αλλά σήμερα (21/4), οι «κυανοκίτρινοι» ισοφάρισαν τη σειρά σε 1-1. Οι Περιστεριώτες πήραν ένα προβάδισμα από το δεύτερο οκτάλεπτο και δεν το ξαναέχασαν μέχρι το φινάλε. Ο τρίτος αγώνας είναι προγραμματισμένος για την ερχόμενη Τρίτη 23/4 (21:00). Η ομάδα που θα φτάσει στις 2 νίκες εξασφαλίζει την είσοδο στην πρώτη 8άδα του πρωταθλήματος και τη συμμετοχή στο F-8 του Κυπέλλου Ελλάδας.

Σε τρίτο αγώνα, την Τρίτη (23/4, 21:00) θα λύσουν τις διαφορές τους και ο Υδραϊκός και η Γλυφάδα. Ο ΑΝΟΓ πήρε τη νίκη με 15-10, με ανατροπή, στο δεύτερο μεταξύ τους ματς για τα play-in ισοφαρίζοντας τη σειρά σε 1-1. Με επιθετικό ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Γιώργου Παπαδόπουλου, ως τυπικά γηπεδούχος σήμερα (21/4), στην κοινή τους έδρα στο κολυμβητήριο «Αντ. Δημητρόπουλος» της Γλυφάδας… έδωσε παράταση στις ελπίδες πρόκρισης στα play offs. Στο πρώτο αγώνα, ο Υδραϊκός είχε επικρατήσει με 15-14 στα πέναλτι (κ.κ. 9-9).