Έβδομη η εθνική εφήβων στο Παγκόσμιο

Με μία νίκη γοήτρου επί του Μαυροβουνίου (9-3) ολοκλήρωσε η εθνική υδατοσφαίρισης των εφήβων τις υποχρεώσεις της, στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κ18 του Βελιγραδίου. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα κατέλαβε την έβδομη θέση της τελικής κατάταξης, μένοντας με την πικρία της ήττας στις λεπτομέρειες από την Ισπανία, στον κρίσιμο προημιτελικό του τουρνουά.

Στο σημερινό ματς, η ελληνική ομάδα βρέθηκε να χάνει 3-1, αλλά κατάφερε να κρατήσει απαραβίαστη την εστία της στα τελευταία 18,5 λεπτά της αναμέτρησης και να φτάσει στη νίκη.

Τα οκτάλεπτα: 1-0, 1-3, 4-0, 3-0

Η σύνθεση της εθνικής: Δαμίγος, Δευτεραίος 1, Νικολαϊδης 1, Σάλεχ 1, Αλμύρας 1, Καστρινάκης 1, Χρ. Μπιτσάκος, Ανδρ. Μπιτσάκος 1, Μύριλος, Μαθιόπουλος 2, Σπάχιτς, Κανδανολέων 1, Παρτσόγλου