Αήττητη έφυγε από το «Πιερ Μορουά» η Ρεν

Σε αγώνα με δύο κόκκινες κάρτες και καμία κίτρινη, Λιλ και Ρεν αναδείχθηκλαν ισόπαλες με σκορ, 1-1, με τους φιλοξενούμενους να μένουν πρώτοι με 10 παίκτες και πίσω στο σκορ, παρ΄ όλα αυτά κατάφεραν να φύγουν αήττητοι από το «Πιερ Μορουά», στην τρίτη αναμέτρηση της πρεμιέρας της Ligue 1.

Ο Μποέ άφησε με 10 παίκτες την ομάδα του (Ρεν) στο 35΄, πέντε λεπτά μετά ο Μπαμπά έβναλε μπροστά στο σκορ τους «λιλουά», ωστόσο, πριν κλείσει το ημίχρονο (43΄), η αριθμητική ισορροπία στον αγωνιστικό χώρο αποκαταστάθηκε, με την αποβολή του Μαντάβα (Λιλ).

Η Ρεν βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει στο 74΄ με τον Ντα Σίλβα και να πάρει το βαθμό στο ξεκίνημα του γαλλικού πρωταθλήματος.

Νωρίτερα, «άνοιξε λογαριασμό» στην εφετινή Ligue 1 η Ανζέ και, μάλιστα, με «διπλό». Το γκολ του Τραορέ στο 22΄ έδωσε το «τρίποντο» στους φιλοξενούμενους απέναντι στη Ντιζόν (1-0) και τους πρώτους τρεις βαθμούς στον πίνακα.