Τζέιμς και Μιλουτίνοβ χάρισαν τη νίκη στην ΤΣΣΚΑ

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας σοβαρεύτηκε στην τέταρτη περίοδο, «πνίγοντας» με την άμυνά της τη Μπάγερν και πανηγύρισε την πέμπτη διαδοχική επιτυχία της στη Euroleague. Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη πέρασε νικηφόρα με 89-81 από το Μόναχο, για τη 10η αγωνιστική, «πιάνοντας» τους Γερμανούς στη δεύτερη θέση της κατάταξης με ρεκόρ 7-3 και υποχρεώνοντας τους στη δεύτερη εφετινή εντός έδρας ήττα.

Η ΤΣΣΚΑ «καθάρισε» την αναμέτρηση στα πρώτα έξι λεπτά της τέταρτης περιόδου, όταν με επιμέρους σκορ 8-17 ξέφυγε με +13 (81-68) μπαίνοντας σε τροχιά νίκης. Μεγάλος πρωταγωνιστής των νικητών ο «συνήθης-ύποπτος», Μάικ Τζέιμς, με 25 πόντους, ενώ ο Νίκολα Μιλουτίνοβ κυριάρχησε στις δύο ρακέτες (18 πόντοι – 12 ριμπάουντ). Από τη Μπάγερν ξεχώρισε ο πρώην γκαρντ του Ολυμπιακού, Ουέιντ Μπόλντγουϊν, με 19 πόντους και 6 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 17-18, 39-36, 60-64, 81-89